מה אנחנו עושים

הכל מתחיל בקהילה

אנו בקהילת השמש (חברה ללא מטרות רווח) מלווים בעלי בתים במעבר לאנרגיה מתחדשת. לקחנו על עצמנו לפנות לעוד ועוד קהילות ברחבי הארץ, לבנות מודלים שיתופיים כלכליים (לבתים פרטיים, ולבנייני מגורים) ולעבור יחד לאנרגיה שמבוססת על השמש, משאב טבע בלתי מתכלה, לא מזהם, הזמין לשימוש שלנו.

 קהילה שפועלת יחד להתקנת מערכות סולאריות בגגות הבתים מייצרת כח כלכלי. יחד אנחנו פונים לחברות התקנה, להבטיח תנאים טובים ביותר ומפרט אופטימלי. קהילה שפועלת יחד מייצרת אינסוף אפשרויות ליצור מציאות חדשה. בכל התחומים. 

כל בעל גג יכול להצטרף ואנו נחבר אותו לקבוצה המתארגנת באזור שלו.

בניינים משותפים? אנחנו מתמחים בפרוייקטים של תמא והתחדשות עירונית ויכולים לסייע לכם להתארגן יחד ולהיות בניין חסכוני באנרגיה.  במקום לאסוף כסף מהדיירים – תוכלו להנות מחיסכונות שיוקדשו לטובת הדיירים בבניין ולאיכות החיים בו. מוזמנים לקרוא עוד 

קבוצות רכישה? אנחנו שמחים לשמוע על התארגנויות של תושבים בישובים, בשכונות, במושבים בקיבוצים ובהרחבות. לאחרונה גם פועלים בארגוני עובדים. כמיזם ללא מטרות רווח ייעודי להתארגנות תושבים יש לנו את כל הכלים שיאפשרו לכם להתארגן – כל המידע, כלי ההסברה, הזדמנות לקבל הצעה מיטבית לקהילת השמש, תנאי ההסכם ופרטי המפרט שחשוב לקבל מחברות ההתקנה. דברו איתנו בשביל זה אנחנו פה!

לבעלי עניין משותף לשלנו – בואו יחד נדאג שכולם ידעו שהתקנת גג סולארי היא גם טובה לסביבה וגם השקעה כספית מצויינת. נשמח לשתף בכלים שלנו לקדם את הרעיון בקהילה. 

אופן הפעולה

המטרה שלנו היא להתפרש בארץ כולה ושבכל קהילה נגיע למקסימום התקנות של גגות סולאריים. התהליך מתחיל ביצירת קשר עם קבוצה ראשונית של תושבים שבוחרים להצטרף אלינו ולייסד יחד את קהילת השמש המקומית.
אנו מסייעים ביצירת שותפויות עם הרשות המקומית, ארגונים מקומיים ועמותות, ופועלים לקראת הפצת הפעילות בחוגי בית לבעלי הגגות בקהילה. 

אנו מחברים בין תושבים בקהילה שמעוניינים לבחון כדאיות והיתכנות לבין חברות ההתקנה שנבחרו לעבודה משותפת. את גגות הבתים הראשוניים בכל קהילה אנו נוהגים לחגוג ב"פסטיבל השמש" – אירוע קהילתי מקומי שמסייע להפיץ את הבשורה לחברים נוספים ביישוב.

אחרי חודשים בודדים של פעילות, נחתמו עשרות חוזי התקנה של קהילת השמש בישובים רבים וכבר היום ניתן לראות גגות סולאריים של קהילת השמש בהוד השרון, פרדס חנה, משגב ובנימינה.  

שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות

היום עיריות רשויות מקומיות מבינות שעליהן לקחת אחריות לפתרון של המשבר האקלימי-סביבתי.  רבות מהן בוחנות דרכים לאפס פליטות והופכות את הגגות המוסדיים בתחומן ליצרני אנרגיה. 

אנו לוקחים על עצמנו לרתום את ציבור התושבים ולהפוך אותו לשותף. אנחנו יוצרים את התנאים הנדרשים לחיבור הקהילה להקמת מערכות סולאריות. אלו למעשה מייצרים חיזוק לתשתית קהילתית וחוסן חברתי.  
לרשויות המעוניינות בחיבור התושבים אנו מציעים מפגשי הסברה ייחודיים לקהילה ומנגישים תנאים ומחירים לטובת בעלי גגות. היותנו ללא כוונות רווח מאפשר שיתף פעולה ייחודי זה. ראו מפגשים משותפים לדוגמא בבינמינה, הוד השרון, פרדס חנה, רעננה, קריית אונו, מודיעין, הרצליה, אלפי מנשה, להבים, ישובי אלונה וסביון.  )

שיתופי פעולה עם ארגונים

חברות מתקדמות מעודדות את עובדיהם לקחת אחריות אישית ולפעול למען החברה והסביבה. דרך קהילות ישוביות בהם מתגוררים העובדים נוכל לקדם מעבר לאנרגיה מתחדשת  ובכך להאיץ את קצב הקמת קהילות השמש בישראל.  דברו איתנו על מיפגשי קהילות אנרגיה בארגון שלכם והזמינו אותנו (ללא תשלום)  לפעילות הסברה. על משבר אקלים ועל פתרונות של אנרגיה מתחדשת.

מוזמנים לקרוא על קהילת השמש אמדוקס. 

ועל קהילת השמש אינטל