מה אנחנו עושים

הכל מתחיל בקהילה

אנו בקהילת השמש מלווים בעלי בתים במעבר לאנרגיה מתחדשת. לקחנו על עצמנו לפנות לעוד ועוד קהילות ברחבי הארץ, לבנות מודלים שיתופיים כלכליים (לבתים פרטיים, ולבנייני מגורים) ולעבור יחד לאנרגיה שמבוססת על השמש, משאב טבע בלתי מתכלה, לא מזהם, הזמין עבורנו ולשימושנו.

 קהילה שפועלת יחד להתקנת מערכות סולאריות בגגות הבתים מייצרת כח כלכלי. יחד אנחנו פונים לחברות התקנה, להבטיח תנאים טובים ביותר ומפרט אופטימלי. לצרכן הבודד אנחנו יכולים להנגיש את הפרוייקט על מנת שקל יהיה לאמצו ולהפיצו בקהילה. 

מודל המעגלים המתרחבים

המטרה שלנו היא להתפרש בארץ כולה ושבכל קהילה נגיע למקסימום התקנות של גגות סולאריים. התהליך מתחיל ביצירת קשר עם קבוצה ראשונית של תושבים שבוחרים להצטרף אלינו ולייסד יחד את קהילת השמש המקומית.
אנו מסייעים ביצירת שותפויות עם הרשות המקומית, ארגונים מקומיים ועמותות, ופועלים לקראת הפצת הפעילות בחוגי בית לבעלי הגגות בקהילה. 

אנו מחברים בין תושבים בקהילה שמעוניינים לבחון כדאיות והיתכנות לבין חברות ההתקנה שנבחרו לעבודה משותפת. את גגות הבתים הראשוניים בכל קהילה אנו נוהגים לחגוג ב"פסטיבל השמש" – אירוע קהילתי מקומי שמסייע להפיץ את הבשורה לחברים נוספים ביישוב.

כבר היום, אחרי חודשים בודדים של פעילות, ניתן לראות גגות סולאריים של קהילת השמש בהוד השרון, פרדס חנה וטבעון.  

שיתופי פעולה עם רשויות מקומיות

היום רשויות מקומיות מבינות שעליהן לקחת אחריות לפתרון של המשבר האקלימי-סביבתי, ורבות מהן הופכות את הגגות המוסדיים בתחומן ליצרני אנרגיה. הן גם מתחילות לבחון דרכים לאפס פליטות בתחומן. 

אנו לוקחים על עצמנו לעזור להן בצעדים ראשוניים אלו, לרתום את ציבור התושבים  ולהפוך אותו לשותף. אנחנו מתמחים בבינוי קהילות אנרגיה מתחדשת – ביצירת התשתית והתנאים לחיבור הקהילה להקמת פרויקטים סולארים ובכך לסייע הן בהפחתת הפליטות העירוניות כמו גם בחיזוק התשתית הקהילתית והחוסן החברתי. 
לרשויות המעוניינות בחיבור התושבים להקמת פרויקטים סולאריים, אנו מציעים תכנית מקיפה לפעילות משותפת עם הקהילה

שיתופי פעולה עם ארגונים

 חברות מתקדמות מעודדות את עובדיהם לקחת אחריות אישית ולפעול למען החברה והסביבה. דרך קהילות ישוביות בהם מתגוררים העובדים נוכל לקדם מעבר לאנרגיה מתחדשת  ובכך להאיץ את קצב הקמת קהילות השמש בישראל.  דברו איתנו על מיפגשי קהילות אנרגיה בארגון שלכם והזמינו אותנו (ללא תשלום)  לפעילות הסברה על משבר אקלים ועל פתרונות של אנרגיה מתחדשת.