עשרה טיפים לפני התקנת מערכת סולארית על הגג

חשוב לשים לב לפני שמתקינים מערכת להתקין  מערכת סולארית –

1 טיפול מקדים  בגגלפני התקנת המערכת הסולארית, זו הזדמנות לעשות סדר בכל מה שמסביב: לטפל בגג עם החלפת רעפים איפה שצריך ותיקון בעיות איטום ובידוד, לסדר או לשדרג את ארון החשמל. אם יש בעית יונים חמורה לבדוק איך זה מסתדר עם המערכת הסולארית.

  1. גרים בבניין משותף והגג תקין?  שווה לבדוק היתכנות למערכת סולארית שתאפשר לכם להפסיק לגבות דמי ועד ורק להכניס כסף לקופה. לפני שמתחילים בתהליך צריך להגיע להסכמה עם הדיירים בבניין (רוב של שני שליש). קהילת השמש תסייע לתת לכם הצעה מיטבית מחברת התקנה ואת הכלים לשכנע את הדיירים בבניין.  
  2. לפני ההתקנה חשוב להחליט על מיקום הממיר בגג כדי להימנע מכבילה מיותרת. הקפידו גם להשאיר מרווחים בקצוות של הגג בין הפאנלים. חשוב שיהיה מעבר עתידי לאנשי מקצוע ונגישות לפאנלים.
  3. כדי למקסם יצור חשמל יש להקפיד על גיזום ענפי העצים שמסתירים את אור השמש. לעיתים כדאי לשנות את מיקום דודי המים והמזגנים שבגג כדי למקסם את שטח הפאנלים.   
  1. בקשו מחברות ההתקנה הצעת מחיר שכוללת מע"מ ואגרות וללא תוספות שאינן הכרחיות. רק כך תוכלו להשוות בין הצעות. כדי להשוות שימו לב לגודל המערכת המוצעת, מספר שנות האחריות המובנית ומה כוללת האחריות שבתוספת תשלום. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ובהסכם ולוודא שכל סעיף בחוזה ברור לכם. תמיד שווה להשוות הצעה שקיבלתם להצעה שניתנת דרך קהילת השמש. 
  2. אל תחששו לבקש מהבנק הצעה להלוואה לצורך התקנת המערכת הסולארית. גם אם אין לכם כסף פנוי, מדובר בפרויקט מאוד רווחי שכל בנק ישמח להעמיד לו הלוואה. מבחינת הבנק מדובר בעסקה בטוחה מול חברת החשמל ל25 שנה.
  3. אנחנו חיים במדינה עתירה באבק. חשוב לנקות את הפאנלים במים רכים בתדירות רבה ככל שניתן. שווה להתארגן יחד כדי להוזיל עלויות או לבדוק מערכת שטיפה קבועה שלא מצריכה מגע אדם וחוסכת את עלות התשלום למנקים.
  4. כדי לקבל מחברת החשמל את ההחזר לחשמל שייצרתם מדי חודשיים, מומלץ לעשות הוראת קבע יעודית בבנק.
  5. כדאי לפעול כקבוצה – צרפו עוד תושבים כדי להיות כח חברתי כלכלי. קהילת השמש תשמח לתת לכל קבוצה את התנאים הטובים ביותר ואת כל הכלים להתארגנות משותפת. אנחנו נשמח להגיע (ללא עלות) לכל מפגש שתארגנו. 
  6.  אל תחכו למחר! רק כך המדינה שלנו תעבור לאנרגיה מתחדשת. שימו לב  – לא מדובר בפרוייקט מסובך וזו תחושה ניפלאה להיות בעלים של מערכת שמייצרת חשמל נקי הישר משהשמש. אין ספק שאתם תוכלו לטפוח לעצמכם על השכם ולהגיד שאתם לא רק תרמתם את שלכם בהפחתת שריפות וייצור חשמל אלא הוספתם הכנסה של מאות שקלים בחודש למשק הבית.   זה בכלל לא רע!