קהילות

התקופה האחרונה משקפת לנו את חשיבותה של הקהילה בהיבטים רבים בחיים שלנו. הקהילה מאפשרת לנו לחבור עם אנשים נוספים על מנת לקיים את הצרכים המשותפים. פעמים רבות הקהילה מתגבשת באותו אזור גאוגרפי בו קל לאנשים לנהל קשרים, להתארגן, ליצור יחד ולהתקיים.
קהילות מבינות היום שהן לא באמת תלויות בחיבור חיצוני והן יכולות להתאחד יחד ככח חברתי וכלכלי באופן עצמאי – ויש בכך הרבה עוצמה. החיבור כקהילה מאפשרים לחברים בה חוסן אמיתי במצבי יומיום ועוד יותר מכך – במצבים של חוסר ודאות כמו הקורונה ומשבר האקלים.

אנו מאמינים שהכח החברתי של הקהילה הוא הדרך והוא גם הפתרון. לא עוד מחכים שיעשו עבורנו. עושים אנחנו לעצמנו. לעתיד ילדינו. 

יחד עוברים לאנרגיה מתחדשת בגגות הבתים. 

סיכום פעילותנו עד היום:
 
1. פעילות בקהילות –
אנו מארגנים מפגשים וחוגי בית (לרוב אוןליין) בקהילות ישוביות ברחבי הארץ – להגברת המודעות לכדאיות של הפיכת הגג לסולארי. מיפגשים אלו מאפשרים לנו להניע אנשים וקהילות להקמת גגות סולארים בבתים פרטיים ומשותפים. 
עד היום נערכו מפגשים בהוד השרון, פרדס חנה כרכור, טבעון, בנימינה גבעת עדה, משגב, ועוד. עוד החודש נקיים מפגשים בנס ציונה ומפגש בשיתוף פעילי "שומרי הבית". 
רוב המפגשים הם שת"פ של קהילת השמש עם הרשויות המקומיות ונוכחים בהם לא רק תושבים מתעניינים אלא גם ראשי הערים/מועצות שנותנים את ברכתם, יו"ר ועדת איכות הסביבה (שמניעים את התהליך המקומי בדרך כלל), חברי מועצה ואף ראשי אגפים.
אנו שמחים לספר על כניסה למספר רב של ישובים בזמן קצר מאוד, יצירת עניין בקרב מאות תושבים ועל התקנה מוצלחת של מערכות במספר קהילות. 
 
2. התקשרות עם חברות התקנה במפרט משופר ובתנאים ייחודיים לטובת בעלי הבתים אשר יתקינו דרך קהילת השמש. בכך אנו פותרים לבעלי הבתים מסע מפרך של הבנת תהליך ההתקנה, התמודדות עם מחסומים, ובדיקת מחירים ותנאים של חברות בשוק. 
 
3. בניית מודל קהילתי ראשוני מוסוגו בארץ לפיתוח פרוייקט מותאם להטמעה בבניינים משותפים. 
 
4. פיתוח מודל "קרן שמש" שיאפשר השקעה במערכות סולאריות בקהילה גם בקרב אלו שאינם בעלי גגות.