קהילות

התקופה האחרונה משקפת לנו את חשיבותה של הקהילה בהיבטים רבים בחיים שלנו. הקהילה מאפשרת לנו לחבור עם אנשים נוספים על מנת לקיים את הצרכים המשותפים. פעמים רבות הקהילה מתגבשת באותו אזור גאוגרפי בו קל לאנשים לנהל קשרים, להתארגן, ליצור יחד ולהתקיים.
קהילות מבינות היום שהן לא באמת תלויות בחיבור חיצוני והן יכולות להתאחד יחד ככח חברתי וכלכלי באופן עצמאי – ויש בכך הרבה עוצמה. החיבור כקהילה מאפשר לחברים בה חוסן אמיתי במצבי יומיום ועוד יותר מכך – במצבים של חוסר ודאות כמו אלו שאנו חווים בימים אלו – הקורונה ומשבר האקלים.

אנו מאמינים שהכח החברתי של הקהילה הוא הדרך והוא גם הפתרון. לא עוד מחכים שיעשו עבורנו. עושים אנחנו לעצמנו. לעתיד ילדינו. 

יחד עוברים לאנרגיה מתחדשת בגגות הבתים.  השקעה כלכלית גדולה יותר. הזדמנות לעצמאות אנרגטית. 

בעל בית או בניין? פנה אלינו ונחבר אותך לקבוצה המתגבשת באזור שלך. 

סיכום פעילותנו עד היום:
 
1. פעילות בקהילות –
אנו מארגנים מפגשים וחוגי בית (לרוב אוןליין) בקהילות ישוביות ברחבי הארץ – להגברת המודעות לכדאיות של הפיכת הגג לסולארי. מיפגשים אלו מאפשרים לנו להניע אנשים וקהילות להקמת גגות סולארים בבתים פרטיים ומשותפים. 
עד היום נערכו מפגשים בהוד השרון, פרדס חנה כרכור, טבעון, בנימינה גבעת עדה, משגב, רעננה, סביון מודיעין, קריית אונו, להבים, ישובי אלונה, אלפי מנשה, גבעת זאב ועוד. 
רוב המפגשים הם שתו"פ של קהילת השמש עם הרשויות המקומיות ונוכחים בהם לא רק תושבים מתעניינים אלא גם ראשי הערים/מועצות שנותנים את ברכתם, יו"ר ועדת איכות הסביבה (שמניעים את התהליך המקומי בדרך כלל), חברי מועצה ואף ראשי אגפים.
אנו שמחים לספר על כניסה למספר רב של ישובים וארגוני עובדים בזמן קצר מאוד, יצירת עניין בקרב מאות תושבים ועל התקנה מוצלחת של מערכות במספר קהילות. 
 
2. התקשרות עם חברות התקנה במפרט משופר ובתנאים ייחודיים לטובת בעלי הבתים אשר יתקינו דרך קהילת השמש. בכך אנו פותרים לבעלי הבתים מסע מפרך של הבנת תהליך ההתקנה, התמודדות עם מחסומים, ובדיקת מחירים ותנאים של חברות בשוק. 
 
3. בניית מודל קהילתי ראשוני מסוגו בארץ לפיתוח פרוייקט מותאם להטמעה בבניינים משותפים. יש לנו התמחות בתמ"א ובפרוייקטים של התחדשות עירונית. נוכל לסייע לכם להתארגן יחד מול חברת התקנה ולהציע לבניין את כל ההטבות והתנאים של קהילת השמש. 
 
4. פיתוח מודל "קרן שמש" שיאפשר השקעה במערכות סולאריות בקהילה גם בקרב אלו שאינם בעלי גגות.  
 

לא מחכים לאף אחד! תושבים מתארגנים על קהילות סולאריות

כדור הארץ עולה באש והאחריות מוטלת עלינו. קהילות מתארגנות בכל העולם למען קיום מבוסס חשמל נקי. 

עכשיו גם בישראל – מתחברים לקהילות סולאריות – התארגנות תושבים להתקנה, שטיפה ומימון מערכת סולארית בגג. עושים פעולה ישירה ועכשיו גם פשוטה – לקחת חלק  במערך ייצור החשמל הסולארי בישראל. 

קהילת השמש (חל"צ) היא חלק מיוזמה אזרחית ארצית של התארגנות תושבים. השליחות שלנו היא להנגיש לבעלי גגות את כל המידע כדי להחליט ולהתקין מערכת סולארית על הגג.

האפליקציה לקהילות מאפשרת לכל בעל גג להתחבר לקהילה ולקבל –  הערכת כדאיות, הזדמנות להתקין בתנאים ומחיר ייחודים לקהילות, לעקוב אחר התקדמות פרויקט התקנה, להתארגן על שטיפה בקהילה וגם – לקבל מימון חברתי ללא כוונות רווח. 

קהילת השמש – מיזם חברתי הפועל למעבר לאנרגיה מתחדשת דרך גגות סולאריים – יוצא בפרוייקט מיפוי ארצי להתארגנות קהילות סולאריות!

יש לכם גג סולארי? מלאו את פרטי הגג, הצטרפו  למפת הגגות הסולאריים ותוכלו גם לנהל שירותי תחזוקה בקהילה שלכם  

רוצים לבדוק היתכנות לגג סולארי? כל בעל גג יכול לקבל הזדמנות להשקעה כלכלית מצויינת וחיונית לסביבה. מלאו פרטים ותוכלו לקבל הצעה של מערכת סולארית לגג במסגרת  הקהילה (מפרט, תנאים, מחיר ומימון חברתי ייחודי לקהילת השמש)

קהילת השמש מלווה תושבים בקהילות ישוביות בכל הארץ.  עשרות גגות כבר התקינו יחד עם קהילת השמש. דרך אפליקציה קהילתית ייעודית ניתן כעת למפות את הפוטנציאל האנרגטי ולפתח קהילות סולאריות. 

 מציאות משנים מהגג!